Dekalog forum

Dekalog forum

Postprzez Pan Redaktor » Wt sty 20, 2015 22:25

W każdym domu, do jakiego się wchodzi, szacunek, tradycja, kultura oraz obyczaje wymagają przyjąć panujące tam zasady lub wyjść, w przeciwnym razie można dostać po pysku od domowników lub samego gospodarza (nie wiadomo, co gorsze) i wylecieć na ganek, chcemy pozostać wiernym tradycji, więc zarządzamy, co następuje:

1. Każdy punkt niniejszego regulaminu każdy użytkownik forum respektuje z własnej, nieprzymuszonej woli, jeśli jest inaczej, patrz punkt drugi.
2. Każdy użytkownik w dowolnej chwili może wyrazić wolę odejścia z forum (najlepiej na redakcyjnego maila) z usunięciem z listy użytkowników włącznie.
3. W żadnym miejscu na forum nikomu nie dajemy prawa do chamstwa, obrażania innych forumowiczów oraz innych ludzi bez względu na kolor czapki, płeć, wiek, przynależność religijną (wykluczamy z tej grupy ekstremistów islamskich oraz chrześcijańskich) czy seksualną (wykluczamy pedofilię oraz zoofilię z wiadomych względów).
4. Na temat tekstów, zdjęć, rysunków, filmów oraz muzyki wypowiadamy się wyłącznie merytorycznie, jeśli nie mamy w danej dziedzinie wystarczającej wiedzy, nie bronimy oczywiście wypowiadania się w temacie, ale usilnie prosimy o nie przekonywanie za wszelką cenę, że kwiatek paproci pośród wysokich traw jest zdjęciem wysoce artystycznym, a ponadto sama paproć ma wymiar religijny, dość mocno osadzony w kulturze celtyckiej wczesnych Inków, o czym encyklopedie zapomniały.
5. Na forum można używać wszystkich słów używanych w języku polskim, jak również nieużywanych (byle były w miarę zrozumiałe dla innych), również uznawanych za wylgaryzmy, byle nie łamały punktu trzeciego.
6. Wszyscy użytkownicy mają obowiązek szanować czytelnika, co rozumiemy przez:
- poprawną ortografię oraz interpunkcję (tam, gdzie jest używana)
- szanowanie wypowiedzi i uwag czytelników, którzy oczywiście nie muszą mieć racji, ale mieć ją mogą, forum traktujemy warsztatowo, więc jeśli jesteś absolutnym klasykiem, forum nie jest miejscem dla ciebie.
7. Pod groźbą usunięcia z forum zabrania się użytkownikom zakładania w tym dziale nowych tematów, za to pod każdym tematem można wnosić swoje sugestie dotyczące zmian w regulaminie.
8. Forum i śmietnik to dwa miejsca, które prosimy tutaj rozgraniczać, w związku z tym nie dopuszczamy wrzucania co 5 minut najzwyczajniej mówiąc shitu, jeśli czytelnicy coś za shit uznają, a przede wszystkim nie tolerujemy pisania przez jedną osobę jednego postu pod drugim (istnieje coś takiego, jak edycja), ani cytowania wątków, o których wiadomo, że do nich właśnie się odnosimy. Pod żadnym pozorem nie wstawiamy również linków do własnych prac przesyłających poza stronę pkpzin, można je zamieszczać bezpośrednio.
9. Kategorycznie zabrania się zamieszczania na forum czegokolwiek, co nie jest wytworem autora, chyba, że autor postu zaznaczy wyraźnie, kto jest autorem tegoż.
10. Zabrania się stosowania przez jedną osobę dwóch lub więcej różnych nicków. Sprawę można łatwo sprawdzić, a podwójne nicki będą usuwane. Usuwane będą również osoby, które zalogowały się na forum z sobie tylko wiadomego powodu i dłużej niż miesiąc pozostają bez pozostawienia po sobie choćby jednego postu.
11. Dekalog, jak widać, może składać się z 11 podpunktów. Stanowczo zabraniamy zamieszczania linków w podpisie.
Pan Redaktor
 
Posty: 738
Dołączył(a): So lis 15, 2014 13:26

Postprzez » Wt sty 20, 2015 22:25

 

Powrót do Regulamin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron