Gdzie się wszystko uściśla

Gdzie się wszystko uściśla

Postprzez kolo » Pn lut 08, 2016 18:49

tak się gdzieś zapisze bacznie, tak się uwzględni to gdzieś głęboko, suwerennie, sformalizuje się w myślach, w walce z rzeczywistością, utrwalając się przy tym i dając się wykorzystać do świadomych pragnień, pewnie powiecie, mi się to nawet nie śniło, nie bywałem w tamtych stronach, i zawsze jakbym czegoś szukał omijam wszystko co ważne, ale właśnie, co nam to może powiedzieć, o ile przez sen?
Łakomie tak też powracamy do tego co zostawiamy na jawie, jakkolwiek nam tylko ucieka, jakkolwiek to chcemy zapisać, tak zmienia się w to czym jesteśmy zapisani, do czego możemy powrócić, do świadomych naszych części wtórnych zależności, przywiązań, naszych potrzeb, które dzielimy jak skórkę, na każdą wyprawkę w nieznane, w coś co zawsze możemy wypożyczyć, co zawsze może nas przechytrzyć, mogłoby, to się nie dopisać, nie zrealizować się całkiem jak chcemy, nie zlepić się w to co mamy, pokazać za wiele, za tyle co sami potrafimy sobie zgotować, wyważyć, lub upiec jak na jednym ogniu jak pieczenie, jak każdy sen który nowe wnosi, i trapi, uwiera, który poleca się na przyszłość, choć jeszcze bardzo zaledwie, jak tylko potrafi. Jakoś blisko nas się trzyma nasze życie, jakbyśmy się czasem nie chcieli obudzić, jakbyśmy zwlekali przed wstaniem, przed mobilizacją i stawieniem czoła, droczącemu się i tak nie chcianemu dniu.

O

Kopciuszek
autor: Andrzej Malawski


Wieczór, słodka myśl, a ciebie wciąż brak,
Tych kilka prostych słów, ich woń i smak,
Poszukajmy, tam to znaleźć jestem w stanie
Tam gdzie ty i ja w swoim własnym bałaganie,

Ostatnio cię widziałem, ty mnie odwiedziłaś
Weszłaś bez pukania tak mi się przyśniłaś,
Wtuliłaś się we mnie na kolanach siedząc
Że należę do ciebie to dokładnie wiedząc,

Położyliśmy się razem, tak siebie spragnieni
W bliskości swych ramion szczelnie uwięzieni,
Szepcząc sobie razem, to co tyle skrywane,
Spragnione spojrzenia milczeniem przerwane,

Tak długo samotni, swe sny sami kształtując
Teraz na zawsze razem, tak to właśnie ujmując
Tego właśnie chcemy, lecz ty w tym śnie wstałaś
Mówisz musze wyjść, wyszłaś, tak się pożegnałaś.

Chciałem iść za tobą, może coś by się zmieniło
Że się jeszcze spotkamy, to w myślach się tliło
Obudziłem się i zrozumiałem, to był tylko sen,
Ty byłaś wieczorem a to był jeszcze dzień.
kolo
 

Postprzez » Pn lut 08, 2016 18:49

 

Re: Gdzie się wszystko uściśla

Postprzez Pan Redaktor » Wt lut 09, 2016 19:37

Panie Kolo, długo o tym myślałem, jeżeli nie zacznie Pan wstawiać gramatycznie poprawnych wpisów, będę te wpisy usuwał.
Pan Redaktor
 
Posty: 803
Dołączył(a): So lis 15, 2014 13:26









Postprzez » Pt lut 18, 2022 14:17

 

Następna strona

Powrót do Hydepark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron