Gdzie kaszanka tańsza?

Gdzie kaszanka tańsza?

Postprzez hunikowa » Pt lut 26, 2016 12:23

Czasami chciałam po prostu iść wprost nie oglądając się za siebie.
Ale z jednym z dzieckiem przy cycu, drugim trzymającym się nogawki spodni oraz trzecim biegającym wkoło i w podskokach to niemożliwe.


Wykonywałam sumiennie swoje obowiązki nie myśląc o prawach.Zresztą jakie niby miałam te prawa mieć? Przecież siedziałam w domu i nic nie robiłam, a wg męża mego każdy by chciał. Każdy?
Mąż dumny jak paw oczekiwał wszechstronnej obsługi opiewanej chwalebnymi słowy. A ja jako że jestem osobą gardzącą przemocą, cichą i małomówną - milczałam.
W tym właśnie okresie powstało urażające mnie aż do kręgosłupa ulubione powiedzonko mojego ślubnego "Interesuj się, gdzie kaszanka tańsza". Ambicja rozrywała mi pierś w miseczce A.

Zaczęłam szukać pracy i wysyłać dziesiątki cv. Najpierw tam gdzie chciałam, a po kilku tygodniach wszędzie tam, gdzie choć w części spełniałam wymagania prawie przyszłego pracodawcy.
Znalazłam pracę. Dla chcącego nie ma nic trudnego. Pracę zdobyłam, ale szacunku małżonka nie.
Próbuje nie pamiętać o płaczu nocami, kiedy małżonek nie wracał na noc. Gdy zwinięta w kłębek szukałam pod pościelą poczucia bezpieczeństwa. Tak bardzo się martwiłam.
Wracał późną nocą lub nad ranem i ze śmiechem mówił:
-Nie rozumiem o co ci chodzi. Co niby miałoby mi się stać?
Głupia nie pytałam gdzie był. Zasypiałam szczęśliwa bo był.
Nie chciałam słyszeć jego porad jak się wychodzi w nocy z domu.
Jest na to sposób - opowiadał kolegom. Idziesz grzecznie spać. A jak żona zasypia to myk wychodzisz z łóżka, ubierasz się i już.
Cała zabawa polega na tym, żeby jej nie obudzić kiedy wracasz nad ranem.
Nie mam już w sobie woli walki. Nie mam nawet woli życia. Po prostu jestem. Już nawet nie staram się spełniać oczekiwań. Pozwalam aby życie mnie niosło jak chce. Każde wyjście ze „sfery komfortu” powoduje, że sytuacja odbiegająca od codziennej normy zaczyna mnie łamać. Boję się uwierzyć, że robię coś dobrze. Są lepsi i mądrzejsi.
Słowa męża przez lata działały na mnie jak dotyk prądu na szczura w laboratorium. Zbyt długo byłam temu poddawana, aby teraz nagle „się naprawić”. Przegrałam. Wszystkiego się boję. Głośnych dźwięków, szybkości i zmian.
Od lat próbuję stworzyć wokół siebie bezpieczny świat. Jak w „piramidzie” Maslowa. Ledwo zaspokojone potrzeby fizjologiczne i przeskok nad potrzebą bezpieczeństwa do potrzeby przynależności. Chcę być w grupie, ale kompletnie się do tego nie nadaję. Nie potrafię w grupie działać. Pozostaje samorealizacja. Studia. Nawet one są umniejszane.
-”Prawdziwie studia to te na państwowej uczelni. Na zaocznych czego cie nauczą? Płacisz to zdajesz!''
Ciągłe wytykanie mi, że jestem do niczego wreszcie wydaje plony. Nie chce żyć.
Gdy małżeńskie życie dostarcza tylko bólu i okłada słowami z zainteresowaniem patrzę na okno i wolność za nim. Cztery piętra. Brukowana ulica i wolność.
Opamiętaj się głupia babo. Masz dzieci. Masz swój słoik. Chyba czas zawekować się na lata.
hunikowa
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz lis 12, 2015 17:19

Postprzez » Pt lut 26, 2016 12:23

 

Re: Gdzie kaszanka tańsza?

Postprzez Pan Redaktor » Pt lut 26, 2016 14:31

Mam wrażenie, że tekst był ciągnięty pod pointą, bo pointa, choć prosta jak całość, jest literacko mila, zakończona dobrą metaforą. Wcześniej są momenty, gdzie mam wrażenie trochę autor poszedł na skróty, w dosłownym znaczeniu, brakuje mi w kilku miejscach jakichś połączeń, które uzupełnią związek przyczynowo-skutkowy. Jest w tekście trochę błędów/niechlujstwa w stylu "Nie chce żyć" zamiast "Nie chcę żyć", trochę błędów interpunkcyjnych.
Pan Redaktor
 
Posty: 803
Dołączył(a): So lis 15, 2014 13:26


Re: Gdzie kaszanka tańsza?

Postprzez wika » So kwi 02, 2022 05:17

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
wika
 
Posty: 284511
Dołączył(a): So mar 19, 2022 08:27


Re: Gdzie kaszanka tańsza?

Postprzez wika » N wrz 04, 2022 04:37

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоseismicefficiencyинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
wika
 
Posty: 284511
Dołączył(a): So mar 19, 2022 08:27


Re: Gdzie kaszanka tańsza?

Postprzez wika » So gru 03, 2022 11:45

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо
wika
 
Posty: 284511
Dołączył(a): So mar 19, 2022 08:27

Re: Gdzie kaszanka tańsza?

Postprzez wika » Cz mar 02, 2023 12:05

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
wika
 
Posty: 284511
Dołączył(a): So mar 19, 2022 08:27

Postprzez » Cz mar 02, 2023 12:05

 


Powrót do Proza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron